PortalStartseiteAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 El Ele / Hand in Hand

Nach unten 
AutorNachricht
lupa
Webmaster
Webmaster
lupa


BeitragThema: El Ele / Hand in Hand    Mi 27 Jul 2011, 10:03

Thema: El Ele / Hand in Hand 07.05.11 15:52 (49)Tekdirden anlamayanın hakkı kötektir“ (“Wer nicht hören will muss fühlen“) veya “Bir tokatın kimseye zararı olmamıştır“ (“Eine Ohrfeige hat noch niemandem geschadet“) eski Alman tabirlerdir. Buna benzer tabirler Türkçe’de de var: “Kızını dövmeyen, dizini döver“ veya “Dayak cennetten çıkmadır".

Bu tür tabirler, maalesef uzun zamanlar ebeveynler tarafından eğitim ve terbiye amaçlı bedensel şiddet kullanırken, mazeret sebebi olarak gösterilmiştir. Oysa çocuklar bedensel ve ruhsal şiddet görmeden büyüme hakkına sahiptirler. Bu da günümüzde toplum tarafından kabul görmekte olup yasal olarak güvence altına alınmıştır. Bu bilinç değişimine rağmen, şiddet çocuklara karşı ve çocuklar arasında hala var olan bir toplumsal gerçektir. Onun için çocuklarımızı şiddet ortamından uzak tutarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Çocuklar ve gençler sevgi ve şefkat görmeliler. Çocukların ailelerine karşı hissettikleri temel güvenin şiddet uygulaması ile sarsılması engellenmelidir.

Bu konuda anne ve babalara büyük bir sorumluluk düşüyor. Çünkü anlaşmazlıkların çözümü için alternatif yollar göstermek zorunda olan onlardır. Bizzat kendileri şiddet kullanmadan problemleri çözer ve çocuklarına örnek olurlarsa, bu görevi en iyi şekilde yaparlar. Ebeveynler çocuklarının durumunlarını göz önünde bulundurarak onlara karşı hassas ve duyarlı olmalılar. Onlar, çocuklarının okul arkadaşlarıyla olan problemlerinin çözümünde yardımcı olmak mecburiyetindedirler; özellikle bu sorunlarda şiddet kullanılıyorsa. Çocuklarımızın geleceği için şiddetten uzak bir aile eğitimi şarttır. Araştırmalar göstermektedir ki, anne babaları tarafından şiddet gören çocuklar, ileride şiddet uygulamaya daha eğilimli oluyorlar.

„El ele şiddete karşı! – çocuklarımızın geleceği için“ kampanyasının arkasında duran ortak bir amacı olan kuvvetli bir birlik bulunmaktadır.

Burada el ele veren Eyalet İçişleri Bakanları Konferansı (IMK) ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DITIB), Almanya Türk Toplumu (ATT), Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) ve Türk-Alman Sağlık Vakfı (TDG) gibi önemli aktörler ve medya ortağı olarak Hürriyet ve Euro D ile Doğan Medya Gurubu.

Sunucu Nazan Eckes, futbolcu Nuri Şahin, Yıldıray Baştürk, Halil ile Hamit Altıntop ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve İşadamı Vural Öger’ile türk kökenli polis Naciye Çetinkaya’nın sayesinde bu kampanyanın bir ‚yüzü’ oldu. Kısa metrajlı televizyon filimlerinde aile hayatlarını görmemize izin verdiler ve şiddetten uzak bir aile eğitiminin en doğal şey olduğunu gösterdiler. Ortak hedefleri: „Çocuklarımız için şiddetten uzak bir aile eğitimi“.

Çünkü sevgi ve şefkat aile terbiyesi için, bir tokatın asla yerine geçemiyeceği, bir teminatdır.

Devlet Bakanınız
Prof. Dr. Maria Böhmer

http://www.polizei-beratung.de/startseite-und-aktionen/el-ele.html

-

_________________
Meine Beiträge zeigen die eigene (meine) Meinung *** SCHWEIGEN bedeutet ZUSTIMMUNG (lupa) *** Wo Unrecht zu Recht wird, wird Widerstand zur Pflicht (B. Brecht) *** weg mit Hartz IV *** die Würde des Menschen ist unantastbar - Art.1 Abs.1 GG
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.wolfsrebellen.com
 
El Ele / Hand in Hand
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
W O L F S R E B E L L E N  :: Kinder - Jugend - polizei-beratung.de :: www.polizei-beratung.de :: Info /Aktionen-
Gehe zu: